Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Questy

QUESTY – Wyprawy Odkrywców

Edukacyjne gry terenowe dla całej rodziny!

Dla każdego, kto lubi aktywnie poznawać dziedzictwo historyczne i przyrodnicze proponujemy udział w QUESTINGU – zabawie terenowej, polegającej na podążaniu do wyznaczonego celu nieoznakowaną ścieżką. Uczestnik zabawy ma do dyspozycji rymowany opis oraz ilustrującą go mapę. Od dawna wiadomo, że najskuteczniejsza edukacja i poznawanie odbywa się poprzez osobiste doświadczenie.  Jeśli dodać do tego elementy zabawy i poszukiwań skarbu to mamy gotową receptę na atrakcyjną ofertę spędzania wolnego czasu.

Mamy do zaoferowania dwa questy: „Sekrety Lasu Kumiecie w Gołdapi" oraz „Drzewa Lasu Kumiecie". Pierwszy  przedstawia historię Lasu Kumiecie związaną z wojskami Luftwafe. Spacerując trasą drugiego questy poznasz drzewa charakterystyczne dla mazurskich lasów oraz dowiesz się kilku ciekawostek z nimi związanych.

Na trasie trzeba wykonać  zadania, zawarte w queście, które służą do rozwiązania finałowego hasła.   Na końcu  drogi  należy wpisać się do Księgi Gości i przybić pieczęć questu.

Gotowe ulotki można otrzymać w biurze Nadleśnictwa Gołdap lub pobrać poniżej.

Życzymy udanej zabawy!

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Sowy nam niestraszne

Sowy nam niestraszne

Po raz kolejny nasze nadleśnictwo przyłączyło się do organizowanego od sześciu lat przez Ptaki Polskie wydarzenia edukacyjnego jakim jest Noc Sów. Szósta edycja odbywała się na terenie całej Polski w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017.

           W czwartkowy wieczór w Osadzie Leśnej w Żytkiejmach zgromadziło się ponad 30 osób zainteresowanych tymi tajemniczymi ptakami. Dla wielu sowy kojarzą się z wielkimi oczami i przeraźliwymi nocnymi odgłosami. Podczas Nocy Sów można się było jednak dowiedzieć, że to co uznajemy za przerażające pohukiwania w mroku nocy, to często sowia pieśń godowa, a duże oczy sów pozwalają im na sprawne polowanie nawet przy małej ilości światła. Ptaki te polują często na ofiary sporo większe od siebie, nie są jednak zasadniczo groźne dla człowieka (choć swojego gniazda bronią zaciekle, więc lepiej się do takiego nie zbliżać).

            Po wysłuchaniu prezentacji oraz obejrzeniu filmu Artura Tabora „Sowy Polski", wszyscy udali się w głąb Puszczy Rominckiej, by nasłuchiwać i wypatrywać sów. Wabiona przez Dawida Cząstkiewicza sóweczka, pojawiła się w pobliżu, głośno oznajmiając swoją obecność. Zobaczyć zdołali ją tylko nieliczni, gdyż przysiadywała głównie w gęstych koronach świerków.

            Zakończeniem pouczającego i emocjonującego wieczoru był sympatycznie spędzony czas przy ognisku w leśnictwie Zacisze. Każdy z uczestników otrzymał także pamiątkowy dyplom i kubeczek z logo wydarzenia.

           

            Po więcej zdjęć oraz informacji o aktualnych wydarzeniach zapraszamy na nasz profil na facebooku  https://www.facebook.com/Nadlesnictwo.Goldap/ .