Wydawca treści
Obszary chronionego krajobrazu
Obszar Chronionego Krajobrazu Puszczy Rominckiej to pas o szerokości od 0,5 km do 5 km otaczający Puszczę Romincką od wschodu i południa.
Obszary chronionego krajobrazu to jedna z form ochrony. Wyznaczane są obszary wyróżniające krajobraz o zróżnicowanych ekosystemach. Istotne są wartościowe obszary, które mogą wpłynąć na możliwość zaspokojenia potrzeb z turystyką i wypoczynkiem lub pełnioną funkcją korytarzy ekologicznych.
Piękno miejscowego krajobrazu wyróżniono wyznaczeniem w zasięgu Nadleśnictwa aż pięciu Obszarów Chronionego Krajobrazu.
Obszar Chronionego Krajobrazu Doliny Gołdapy i Węgorapy
Obszar o powierzchni całkowitej 30534 ha (616,26 ha na gruntach nadleśnictwa) został powołany na podstawie Rozporządzenie Nr 49 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 2 lipca 2008 r. w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Gołdapy i Węgorapy (Dz. Urz. Woj. Warm.-Maz. Nr 108, poz. 1831). Położony na terenie powiatów węgorzewskich i gołdapskiego w gminach:
Budry, Węgorzewo, miasto Węgorzewo, Banie Mazurskie, Gołdap i miasto Gołdap.
Obszar Chronionego Krajobrazu Grabowo
Obszar o powierzchni całkowitej 3764,5 ha (1,87 ha na gruntach nadleśnictwa) powołany rozporządzeniem Nr 23 Wojewody Warmińsko - Mazurskiego z dnia 23 kwietnia 2008 r. w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Grabowo (Dz. Urz. Woj. Warm.-Maz. Nr 70, poz. 1339). Położony w województwie-mazurskim, w powiecie gołdapskim na terenie gminy Gołdap.
Obszar Chronionego Krajobrazu Wzgórz Szeskich
Obszar o powierzchni całkowitej 12 495,10ha (Nie obejmuje gruntów zarządzanych przez nadleśnictwo) powołany rozporządzeniem Nr 39 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 23 kwietnia 2008 r. w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Wzgórz Szeskich (Dz. Urz. Woj. Warm.-Maz. Nr 71, poz. 1365).Obszar położony jest w powiecie gołdapskim na terenie gminy Gołdap oraz w powiecie oleckim na terenie gminy Kowale Oleckie.
Obszar Chronionego Krajobrazu Doliny Błędzianki
Obszar o powierzchni całkowitej 5 994,50 ha (396,18 ha na gruntach nadleśnictwa) powołany rozporządzeniem Nr 22 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 23 kwietnia 2008 r. w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Błędzianki (Dz. Urz. Woj. Warm.-Maz. Nr 70, poz.1338). Obszar położony jest w powiecie gołdapskim na terenie gmin Gołdap oraz Dubeninki.
Obszar Chronionego Krajobrazu Puszczy Rominckiej
Obszar o powierzchni całkowitej 7 740,00 ha (920,86 ha na gruntach nadleśnictwa) powołany rozporządzeniem Nr 39 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 23 kwietnia 2008 r. w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Puszczy Rominckiej (Dz. Urz. Woj. Warm.-Maz. Nr 70, poz. 1346). Obszar położony jest w powiecie gołdapskim na terenie gmin Gołdap oraz Dubeninki.
Najnowsze aktualności
REGATY ŻEGLARSKIE LEŚNIKÓW 07 - 11.08.2017r.
REGATY ŻEGLARSKIE LEŚNIKÓW 07 - 11.08.2017r.
Zwycięzcami tegorocznych XVI Regat Żeglarskich Leśników okazała się załoga dowodzona przez sternika Jacka Zawielaka płynąca na jachcie „Świetlik”, reprezentująca Nadleśnictwo Kaczory (RDLP Piła).
Wyniki XVI Regat żeglarskich leśników:
MIEJSCE | JACHT | ZAŁOGA | STERNIK |
I | ŚWIETLIK | Nadleśnictwo Kaczory | Jacek Zawielak |
II | BINGO 930 | Nadleśnictwo Gołdap | Sandra Jankowska |
III | A570 | Nadleśnictwo Dwukoły | Czesław Kietliński |
IV | NAJLEPSZA | N-ctwo Suwałki + RDLP Białystok | Piotr Karnasiewicz |
V | MOJA | gość | Jacek Buda |
VI | POL 13730 | Nadleśnictwo Gołdap | Dariusz Korpetta |
VII | MOJA PANNO | RDLP Białystok | Andrzej Gołębiewski |
VIII | PAFNUCY | Nadleśnictwo Gołdap | Andrzej Słowiński |
IX | ZOFKA | Nadleśnictwo Jugów | Dariusz Foja |
X | MIGOTKA | Nadleśnictwo Oborniki | Krzysztof Zieliński |
XI | LEILA | Nadleśnictwo Pisz | Karol Lisowski |
XII | ZUZIA | Nadleśnictwa Statogard-Rytel | Andrzej Lewandowski |
XIII | TANGO RT 730 | Nadleśnictwo Pisz | Michał Sobecki |
XIV | AKORD | Nadleśnictwo Giżycko | Aleksander Zawadzki |
Nagrodami tegorocznych regat były dyplomy, pamiątkowe medale oraz „amfory wspomnień” wypełnione i ozdobione wspomnieniami z zawodów. Według organizatorów zapas wspomnień z amfor powinien wystarczyć na cały rok, aż do kolejnych zawodów, na których dzięki wspomnieniom zwycięskie załogi powinny się obowiązkowo stawić.
I Miejsce - Nadleśnictwo Kaczory (RDLP Piła)
II Miejsce - Nadleśnictwo Gołdap (RDLP Białystok)
III Miejsce - Nadleśnictwo Dwukoły (RDLP Olsztyn)