Wydawca treści Wydawca treści

III EDYCJA TURNIEJU KLAS

„MAZURSKA PRZYRODA, MAZURSKA PRZYGODA”

      W dniu 10 kwietnia 2014r. wszyscy uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi uczestniczyli w zmaganiach przyrodniczych zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły (Szkoły Podstawowej nr 2 ), Stowarzyszenie „Szkoła pod lasem" oraz Nadleśnictwo Gołdap. Zespoły uczniowskie wykonywały zadania dotyczące przyrody i ochrony lasu oraz zadania sprawnościowe w ramach pięciu kategorii: przyrodników, pisarzy, malarzy, obserwatorów, turystów. Powstały ciekawe opowiadania o przygodach dzieci w lesie Kumiecie, plakaty nawołujące do ochrony lasów. Obserwatorzy wypatrzyli za pomocą lornetek około 70 gatunków rodzimej fauny. Przy pomocy mikroskopu „zajrzeli" do środka liścia. Przyrodnicy sprawdzili swoją wiedzę w zakresie rozpoznawania gatunków mchów, drzew, zwierząt. Potwierdzili też znajomość zasad zachowania się na terenach leśnych. Turyści okazali się sprawni fizycznie. Z dużym zaangażowaniem skakali jak żabki, przenosili ziarna pyłku, starali się zachować równowagę w przyrodzie…

      Nad poprawnością sportowych wyczynów czuwała Pani Agnieszka Podbielska. Przez trzy godziny jury w składzie: leśnik Agnieszka Iber, pracownik Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej Anna Naruszewicz, nauczycielki: Barbara Girtler, Małgorzata Marcinkiewicz, pracowało intensywnie, by wyłonić najlepszych w swoich kategoriach.

      Tak, jak w ubiegłych latach, tak i obecnie, turniej cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci.

Poniższa tabelka ukazuje wyniki klas w poszczególnych konkurencjach.

                    

                         KLASA

KATEGORIA

IVa

IVb

Va

Vb

VI

PRZYRODNICY

IV m-ce

V m-ce

II m-ce

III m-ce

I m-ce

TURYŚCI

III m-ce

IV m-ce

II m-ce

V m-ce

I m-ce

OBSERWATORZY

III m-ce

III m-ce

I m-ce

II m-ce

II m-ce

MALARZE

IV m-ce

IV m-ce

II m-ce

III m-ce

I m-ce

PISARZE

V m-ce

III m-ce

II m-ce

IV m-ce

I m-ce

Miejsce dla poszczególnych klas

III m-ce

V m-ce

II m-ce

IV m-ce

I m-ce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Na apelu szkolnym, na zakończenie roku szkolnego, zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody, które zostaną ufundowane przez Nadleśnictwo Gołdap oraz zakupione ze środków otrzymanych z Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.